die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

TERLEME TOKSİN UYGULAMASI

Terleme Toksin Uygulaması Nedir?

Terleme fizyolojik bir olaydır. Vücut ısımızın dengelenmesi amacıyla terleriz. Fakat bazı kişiler ihtiyacımız olandan daha fazla terlerler. Bazı durumlarda bu aşırı terleme (hiperhidrozis) koltuk altı, el ve ayaklar gibi bazı bölgelerle sınırlı olmaktadır. Aşırı terleme kişinin hayat kalitesini bozacak düzeyde olabilir. Özellikle yaz aylarında artan aşırı terleme, kıyafetlerin ıslanmasıyla kötü görünüme sebebiyet vererek sosyal hayatı etkileyebilir.


Toksin uygulaması tedavisi kırışıklıkların azaltılması amaçlı uygulamanın yanında, bölgesel aşırı terleme tedavisinde de kullanılmaktadır. Toksin tedavisi, bu bölgelerdeki terlemeye yönelik en basit tedavi seçeneklerinden birisidir. Toksin uygulaması içeriğindeki botulinum toksin, terlemeden sorumlu sinir uyarılarına etki ederek ter bezlerinin aşırı ter salgılamasını durdurur. Etki süresi genellikle 4-6 ay arasıdır.

ali-hiperhidrozis
Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden