die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

Gesäßvergrößerung

Popo Büyütme ve Popo Dikleştirme Estetiği

Popo dikleştirme, sarkmış ve küçülmüş poponun yeniden şekillendirildiği bir ameliyattır. Hacim ekleyebildiğimiz veya fazla doku ve cildi çıkartabildiğimiz iki tür popo dikleştirme prosedürü arasından seçim yapabilirsiniz. Popo büyütme estetiğinde liposuction ile karın, bel gibi bölgelerden alınan yağ dokusuyla ya da  popo proteziyle poponuzda estetik bir hacmi artışı sağlayabiliriz.

Popo Büyütme Estetiği Nedir?

Popo büyütme operasyonunda poponun boyutu büyütülerek şekillendirilmesi amaçlanır. Popo büyütme operasyonu popo protezleri, yağ enjeksiyonuyla ya da her iki yöntemin kombinasyonuyla gerçekleştirilebilir. Yağ transferi yoluyla yapıldığında Brezilya Poposu Estetiği olarak adlandırırız.

brazil-butt-aesthetics

Brezilya Poposu Estetiği nedir?


Brezilyalı poposu estetiğiyle, poponun daha yuvarlak ve biçimli görünümünü elde etmek için yağ transferi yoluyla popoya hacim kazandırılır. Prosedür, vücudun diğer bölgelerinden (karın, sırt, basen, uyluk gibi) liposuction ile yağ çıkarılmasını içerir. Böylece hem kalçalarınızın boyutunu arttırırken aynı zamanda yağ alınan bölgeler incelir.


Brezilya Poposu Estetiği Prosedürü


Brezilya poposu estetiği prosedürünüz genel anestezi altında yapılır. Daha sonra poponun şeklini arttırmak ve yağ elde etmek için liposuction işlemi uygulanır. Alınan yağlar saflaştırılır ve daha sonra küçük kesilerden popoya istenen şekli vermek için enjekte edilir.


Brezilya Poposu Estetiği Bana Uygun mu?


Kalçanızın boyutunu diyet ve egzersiz yoluyla büyütme çabalarınız “düz” kalçalarınızı değiştirmediyse; karın, sırt ve bel bölgesi gibi yerlerde egzersizle veremediğiniz yağ fazlalıklarınız da varsa Brezilya Poposu Estetiği ile arzu ettiğiniz daha dolgun ve yuvarlak kalçaya sahip olabilirsiniz. Bu işlem sarkık veya gevşek ciltleri tedavi etmez. En iyi sonuçlar için bölgede sıkı bir cilde sahip olmanız gerekir.


Popo Protezi Kimlere Uygundur?


Düz, basık yapıda kalçası olup, vücudunda popo büyütme ve şekillendirme için yeterli yağ dokusu olmayan hastalarımızda tercih ettiğimiz yöntemdir. Popo büyütme için protez ve yağ dolgusu kombine edilerek daha dolgun popo yapısı elde edilebilir. Protez, popo dikleştirme isteyen hastalara da uygulanabilir.


Popo Protezi Ameliyatı Prosedürü


Popo protezleri, meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezlere benzer içerikte olup yapı olarak daha sert ve sağlamdırlar. Genel anestezi altında yaklaşık 2 saat süren bir operasyondur. Popo yanakları arasındaki katlantıdan kesi yapılır. Protez, kas altı, kas içi veya kas üstü seviyelerinden uygun olanına yerleştirilir.


Popo Dikleştirme Nedir?


Kalça bölgesi yaşlanmayla birlikte elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybeder. Yaşlanma dışında aşırı kilo alıp verme sonucu da sarkık bir popo oluşabilir. Geleneksel bir popo dikleştirme, daha sıkı bir popo oluşturmak için kalçalardaki fazla deri ve yağın alınmasıdır. Sarkma dışında volüm kaybı olan popolarda, çıkarılması planlanan doku uygun hale getirilerek popo büyütme ve şekillendirmede kullanılabilir. Geleneksel bir popo dikleştirmede, daha kapsamlı sonuçlar için karın germe, liposuction veya alt vücut germe gibi diğer vücut şekillendirme prosedürleriyle birleştirilebilir.


Popo Dikleştirme Prosedürü


Operasyon genel anestezi altında yapılacaktır. Anatominize ve istediğiniz sonuca bağlı olarak, belinizin hemen altında veya kalçanızın altından bir kesi yapılacaktır. İstenmeyen cilt ve doku bu kesilerden çıkarılacak ve daha pürüzsüz, daha sıkı kalçalar oluşturmak için cilt yeniden konumlandırılır. 

Sarkmaya ek olarak volüm kaybı olan popolarda, çıkarılması planlanan doku uygun hale getirilmesiyle ya da popo proteziyle istenilen şekil verilebilir.


Popo Dikleştirme Benim İçin Uygun mu?


Kilo dalgalanmaları, yaşlanma ve hamilelik cilt elastikiyetini kaybetmenize veya kalça bölgesinde yağ birikimlerine neden olabilir. Geleneksel bir popo dikleştirme şunları yapabilir:

º Kalçalarınızı, uyluklarınızı ve poponuzu inceltir.
º Daha genç bir görünüm için popoyu dikleştirir.
º Fazla deri, yağ ve dokuyu çıkarır.


Popo Estetiği İyileşme Süreci


Ameliyatınızın ertesi günü genellikle taburcu olursunuz. Size refakat edecek birisi mutlaka yanınızda olmalıdır. Kesi hatlarına pansuman yapılacak ve tedavi bölgesinin etrafına özel bir korse giymeniz gerekecektir. Yapılan kesiler için özel tedavi planı siz hastaneden taburcu olurken size anlatılacaktır. 

Ameliyattan sonraki ilk iki haftada şişlik ve hassasiyet beklenir. İyileştikçe bu belirtiler azalacak ve hemen görünür sonuçlar göreceksiniz. Bazı fiziksel aktivite kısıtlamalarınız olacaktır. Kontrol muayeneleri ile iyileşme sürecinizi izleyecek ve iyileşmeniz ilerledikçe bu aktivite kısıtlamalarını kaldıracağız. Nihai sonuçlar yaklaşık altı ay içinde görülecektir. Yara izleriniz bir yıl içinde belli-belirsiz hale gelecektir.

Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden