die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

MİGREN TOKSİN UYGULAMASI

Migren Toksin Uygulaması Nedir?

Toksin uygulamasının yüzümüzdeki kırışıklıkların tedavisinde kullanıldığını düşünülse de, migren tedavisinde kullanılan bir seçenek olarak da karşımıza çıkmaktadır. Kronik migren hastalarında, ataklar halinde oluşan baş ağrısı ile ağrıya eşlik eden bulantı, kusma, ışık veya sesten rahatsız olma şikayetleri hastaların hayat kalitesini bozmaktadır. Neyse ki Toksin uygulaması tedavisiyle, migren ilişkili baş ağrılarını azaltmada etkili sonuçlar alabiliyoruz.


Toksin uygulaması tedavisiyle kas kasılmaları azaltılıp beyne ağrı sinyalini ileten maddeler durdurulur. Bu şekilde migren ile oluşan ağrı azaltılıp günlük yaşam kalitesi arttırılır. Migren için Toksin uygulaması yaptıranlarda migren ataklarında ya da atak sürelerinde azalma da görülebilmektedir. 


Migren ağrısını en fazla alın ve göz çevresinde olacak şekilde hissedilir. Hastalarımız, üst yüz bölgesine kırışıklıkları önleme amaçlı yaptığımız Toksin uygulaması tedavisinde hem kırışıklıklarında hem de migrene bağlı baş ağrılarında azalma ve iyileşme hissederler. Şakak ve ense bölgesinden yakınması olan hastalarımızda bu bölgelere de uygulama yapılır.


Migren Toksin uygulamasını yaklaşık 10-15 dakika süren, etkinliği hastaya göre değişen sürede en erken 10-14 günde ortaya çıkan ve kolaylıkla uygulanabilen bir prosedürdür. Migren Toksin uygulamasının etki süresi hasta bazlı olsa da yaklaşık 4-6 ay sürmektedir. Migren Toksin uygulamasıyla, bu ağrıyı kronik olarak çeken hastalarımız, günlük hayatlarını daha kaliteli ve mutlu olarak geçirmektedirler.

migren-botoksu
Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden