die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

BRUSTVERGRÖSSERUNG

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme, memelerin boyutunu arttırıp görünümünü iyileştirmek için meme implantları ve/veya yağ transferinin kullanıldığı cerrahi bir prosedürdür. Bu prosedür daha önce hiç sahip olmadığınız meme hacmini sağlayabilir, hamilelik veya kilo kaybı sonrasında kaybedilen hacmi geri kazandırabilir. Bu operasyon hasta memnuniyetinin en fazla olduğu estetik ameliyatlardandır.

memebuyutme

Meme Büyütme Ameliyatının Faydaları


Meme büyütme, daha dolgun memeler ve daha dengeli bir vücut elde etmenize yardımcı olabilir. Hastalarımız çeşitli kişisel nedenlerle bu prosedürü tercih etmektedir. Meme büyütme şunları yapabilir:

º Göğüslerinizin boyutunu artırır.
º Göğüs şeklini iyileştirir.
º Vücut hatlarınızı geliştirir.
º Hamilelik, emzirme veya kilo kaybı nedeniyle kaybedilen meme hacmini geri kazandırır.
º Doğru meme simetrisi sağlar.
º Memeler arasındaki boşlukları azaltır.
º Daha belirgin göğüs dekoltesi sağlar.
º Ameliyat veya travma sonrası eksilen veya şekilsiz memeleri düzeltir.
º Doğuştan anormalilikleri tedavi eder.


Meme büyütme ameliyatı fiziksel faydalarının yanı sıra şunları da yapabilir:

º Vücut imajınızı ve benlik saygınızı geliştirir.
º Özgüveninizi artırır.
º Kıyafet ve mayolarda görünümünüzü iyileştirir.


Meme Büyütme İçin İyi Bir Aday mıyım?

Memelerinin boyutunu ve şeklini iyileştirmek isteyen hemen hemen herkes meme büyütme operasyonu için iyi bir adaydır. Prosedür için hedefleriniz ne olursa olsun, meme büyütmenin neleri başarabileceği ve hayatınızı nasıl etkileyeceği konusunda gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir. İlk muayene sırasında prosedürün her yönünü anlatacak ve adaylığınızı değerlendireceğim.


Genel olarak konuşursak, meme büyütme için ideal bir aday:

º Fiziksel sağlığı iyi,
º İmplantı örtecek kadar doğal meme dokusuna sahip olan,
º Sigara içmeyen,
º Diyabet veya başka ciddi tıbbi sorunu olmayan,
º Şu anda hamile olmayan veya emzirmeyen hastalardır.


Size Özel Meme Büyütme ProsedürünüzMeme büyütme işleminiz tamamen hastamıza özelleştirilmiş bir işlemdir. Kişiselleştirilmiş planınızı tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır, örneğin:

º Yerleştirilen meme implantı türü: Anatomik ya da yuvarlak tip protez seçimiyle size özel, istediğiniz meme tipine kavuşmanızı sağlayacağız
º Elde etmek istediğiniz göğüs boyutu
º Kesi yeri
º İmplant yeri


Prosedürünüzün bu yönlerine ek olarak, meme büyütme işleminizi etkileyebilecek diğer hususları da:


Boyutlarınız ve meme dokunuz: Vücut tipiniz, doğal meme büyüklüğünüz ve mevcut meme dokunuzun miktarı, hedeflerinize en iyi şekilde ulaşabilecek meme implantının tipini ve boyutunu etkileyecektir.


Yaşam tarzınız: Aktif, atletik bir yaşam tarzı yaşıyorsanız, atletik yaşam tarzınız ile daha rahat ve tutarlı olabilecek bir planlama faydalı olabilir.


Hamilelik planları: Gelecekte çocuk sahibi olma arzusu, göğüs büyütme adaylığınızı engellemez.

Meme İmplantı ÇeşitleriÇeşitli meme implantı seçenekleri bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız ve isteklerinize göre hangi seçeneğin en uygun olduğunu belirleleyeceğiz. Mevcut seçenekler şunları içerir:


Salin: Bu tür implantlar en az 18 yaşındaki hastalar için onaylanmıştır. Yerleştirmeden sonra steril salin (tuzlu su) solüsyonu ile doldurulan dışı silikon kaplı protezlerdir. Yırtılma durumunda, salin solüsyonu vücudunuz tarafından doğal ve güvenli bir şekilde emilir.


Silikon: Bu tür meme implantları, en az 22 yaşındaki hastalar için FDA tarafından onaylanmıştır. Önceden kalın bir silikon jel ile doldurulurlar ve yerleştirildikten sonra hacimleri ayarlanamaz.


Yağ transferi: Bu implant alternatifi, karın, kalça veya uyluk gibi vücudunuzun bir bölümünden alınan yağları kullanır. Bu işlem güvenli, etkilidir ve çok az yara izine neden olur.

Meme İmplantlarınızı BoyutlandırmaMeme implantlarınızın boyutunu belirlemek, meme büyütme operasyonunuzu planlarken vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Hedefleriniz için ideal olan meme implantı boyutunu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Bu faktörler şunları içerir:

º Ameliyat sonrası istenilen meme büyüklüğü
º Göğüs, boy ve kilo ölçüleri
º Meme dokus taban çapı
º Mevcut doğal meme dokusu miktarı
º Cilt elastikiyeti
º Aktif, atletik yaşam tarzı seviyesi


Meme Büyütme Kesi Seçenekleri

Meme büyütme için kesi seçiminiz, yara izinizin yerini ve görünümünü etkiler. En sık kullanılan iki kesi seçeneği şunlardır:


Meme altı kesi:
Bu kesi, meme dokusunun göğüsle birleştiği yerde, memenin altındaki kıvrımda yapılır. Yara izi, göze çarpmayacak şekilde memenin altına gizlenecek ve iyileşme sürecinde hafifleyecektir.


Peri-areolar kesi:
Bu kesi areola çevresinden yapılır. İyileşme süreci boyunca yara izi hafifler ve meme başı bölgesinin rengi tarafından etkili bir şekilde engellenir.

Bu kesiler dışında koltuk altından ve göbek deliği etrafından yapılan kesilerden de meme büyütme yapılabilmektedir.


Meme İmplantı Yerleştirme Alan Seçenekleri

Meme büyütme ameliyatında iki farklı implant yerleştirme seçeneği vardır:


Subglandüler yerleştirme (Meme Dokusu Altı): Meme implantı göğüs kasının üzerine yerleştirilir. Bu, meme büyütme ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı olmayan, hafif sarkık meme görünümüne sahip hastalar için uygun bir seçenek olabilir. Aktif spor yapan kişilerde de kasın üstünde meme dokusu altını kullanabiliyoruz.


Submusküler yerleştirme (Kas altı): Meme implantı göğüs kasının arkasına yerleştirilir. Bu seçenek, yeterli implant kapsamı için çok az doğal meme dokusuna sahip hastalar için idealdir.


Meme Büyütme İyileşme Süreci

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 1-2 saat arası sürer. Yaklaşık 1 ay cerrahi bir sütyen kullanacaksınız ve gerekirse göğsünüzün üst kısmına elastik bir bant yerleştirilecektir. Ameliyattan hemen sonra bir süre dinlendirilip daha sonra odanıza alınacaksınız. Bu süreçte bir yakınınızın size refakat etmesi önemlidir.İlk gece yataktan kalkmanızı ve olabildiğince yürümenizi ve ameliyat sonrası ilk gün düzenli aktiviteye devam etmenizi öneririz. İki ila üç gün sonra duş alabilirsiniz. İki haftada hafif egzersizlere ve dört haftada daha yoğun egzersizlere dönebilirsiniz. Ağır sporlar için 2 ay beklemek gerekebilir.

Memelerinizin yumuşamasına ve iyileşmesine yardımcı olacak bazı göğüs masajı teknikleri önerebilmekteyiz. Yara izi, iyileştiğinde genellikle 4-5 santimetre kadardır ve belli-belirsizdir. Gerektiğinde iyileşmeyi kolaylaştırmak için destek iz tedavisi başlanabilir.


Meme İmplantları Ne Kadar Dayanır?

Meme implantlarının son kullanma tarihleri olmamasına rağmen, ömür boyu kullanımda olmaları amaçlanmamıştır ve ömür boyu FDA onaylı değildir. Modern silikon implantlar tipik olarak 15 ila 20 yıldan uzun süre dayanırken, salin implantlar her 10 yılda bir değiştirilmelidir.

Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden