die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

MASSETER TOKSİN UYGULAMASI(ÇENE TOKSİN UYGULAMASI)

Masseter Toksin UygulamasıNedir?

Görevi çiğneme olan masseter kası, çenemizin arka yüzünde bulunmaktadır. Bu kasın aşırı kasılması sonrası yüzün alt kısmında kare şeklinde genişleme, diş sıkma ve gıcırdatma problemleri oluşabilmektedir. Kadınlarda ideal  ve genç yüz yapısı ince, yumuşak geçişlere sahip ve ‘’V’’ şeklindedir. Masseter kasının aşırı kasılması ile oluşan çenedeki genişlemelerde, Toksin uygulama tedavisi kullanarak arzulanan çekici yüz ve çene hattına ulaşma imkanı vardır. 


Toksin uygulama tedavisinin etkisi yaklaşık 14 gün sonra görülmekte olup etkisi yaklaşık olarak 4-6 ay kadar sürmektedir. Etkin bir sonuç için gerekirse 4-6 aylık periyotlarda birkaç ek doz gerekebilmektedir. Çene bölgesinin kendine özel yaşlanma süreci ve anatomik yapısından dolayı, çene inceltme tedavisinde Toksin uygulama işlemine çeşitli dolgu uygulamalarını da ekleyerek daha başarılı sonuçlar elde edebilmekteyiz.


Toksin uygulama tedavisiyle aşırı çene sıkmalarına ve diş gıcırdatmalarına yönelik müdahale etme imkanımız da vardır. Normalde masseter kası dışında çene sıkma görevi olan 3 çift kas grubu daha vardır. Diş sıkma problemi olan hastalarımızda masseter kası ile beraber şakak bölgemizde bulunan temporal kasımıza da uygulama yapabiliyoruz.

masseter-botoks
Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden