die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

Fettabsaugung

Liposuction

Kadın veya erkek farketmeksizin herkes, hayatının herhangi bir döneminde, bir ya da birkaç bölgesinde diyet ve egzersize dirençli, inatçı yağ dokusuna sahip olabilir. Ne kadar beslenmenize dikkat edip, spor yapsanız da bu bölgelerdeki yerleşmiş yağlardan kurtulamayabilirsiniz.

İşte bu gibi durumlarda ihtiyacınız olan en etkili yöntem Liposuction işlemidir. Liposuction ile yerleşmiş inatçı yağlarınızdan kurtularak, hayal ettiğiniz fiziğe ve hakettiğiniz özgüvene kavuşabilirsiniz.

Liposuction Nedir?

Liposuction, genelde Lipo veya Liposculpture isimleriyle de anılmaktadır. Herhangi bir isimle Liposuction ülkemizde gerçekleştirilen en popüler vücut şekillendirme prosedürlerinden biridir ve tipik olarak genel anestezi altında uygulanır.

Liposuction tek başına bir prosedür olarak uygulanabileceği gibi karın germe, meme küçültme ve annelik estetiği gibi prosedürlerle birlikte de uygulanabilmektedir.

Liposuction’ın ne olduğunu anlamak ne kadar önemli ise ne olmadığını anlamak da bir o kadar önemlidir. Liposuction, kilo verme ameliyatı değildir. Obeziteye bir çözüm değildir ve çatlaklar, cilt gevşekliği, gamzeler veya selülit gibi sorunları çözemez. Bu prosedürü yaptırmakla ilgileniyorsanız, sabit ve sağlıklı bir kiloda olmalısınız. 

liposuction

Liposuction'ın Faydaları

Liposuction, aşağıdakiler gibi bir dizi faydalı sonuç sunan, yaşamı değiştiren bir deneyim olabilir:

º Dengeli, güzel figür
º Daha genç ve formda bir vücut şekli
º Mayo ve diğer giysilere daha iyi uyum
º Daha fazla güven

Liposuction’ın vücut şekillendirici faydalarına ek olarak, prosedürü uygulayan birçok kişi gibi, sonuçlarınızı korumak için aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak için ilham aldığınızı fark edebilirsiniz. Bu yaşam tarzı değişiklikleri, önemli uzun vadeli faydalar sağlayabilir ve gelecek yıllarda daha iyi durumda kalmanıza yardımcı olabilir.

Yaygın Liposuction Tedavi Alanları

Liposuction, deri altı yağ içeren herhangi bir alanı etkili bir şekilde tedavi edebilen oldukça çok yönlü bir prosedürdür. Liposuction için en yaygın alanlar şunlardır:

º Karın bölgesi
º Simit bölgesi
º Basenler
º Kalça
º Göğüs
º Sırt
º Kollar
º Uyluklar
º Diz içi
º Gıdı bölgesi

Liposuction hem kadınlar hem de erkekler için popüler bir tedavi yöntemidir. Eril hatlarını ince ayarlamanın yanı sıra, birçok erkek, erkeklerin aşırı meme dokusundan muzdarip olduğu bir durum olan jinekomastiyi tedavi etmek için de liposuction işlemini tercih etmektedir.

Liposuction Adayları

Diğer plastik cerrahi prosedürleri gibi, liposuction adaylarının da en az 18 yaşında olması ve işlemin neler başarabileceği konusunda gerçekçi beklentilere sahip olması gerekir. Tipik olarak iyi liposuction adayları:

º Genel sağlık durumu iyi
º Sağlıklı ve sabit bir kiloda olan
º Sigara içmeyen veya işlemden 2 hafta önce bırakmaya istekli
º Sonuçları için gerçekçi beklentilere sahip

Liposuction’ı egzersiz ve beslenme çabalarınıza son rötuşları yapmak için etkili bir yöntem olarak düşünmek en iyisidir. Lipo, sağlıklı bir yaşam tarzının yerini tutmaz. Çok fazla kiloluysanız, sağlıklı bir kilo hedefine ulaşana kadar tedaviyi ertelemeniz gerekebilir.

Liposuction İyileşme Süreci

Her hastanın özel olduğunu ve biraz farklı şekilde iyileşebileceğini anlamak önemlidir. Bazı hastalar iyileşmek için işten üç ila beş gün izin almayı seçerken, diğerleri uygulanan prosedürün türüne ve işlerinin fiziksel gereksinimlerine bağlı olarak 24 saat gibi kısa bir süre içinde işe dönebilir. Mümkün olduğunca dinlenin ve iyileşmeniz sırasında yorucu aktivitelerden kaçının.

Operasyon sonrası pansuman yapılıp, liposuction yapılan bölgeye uygun korse giydirilir. Bu korse yaklaşık 4 hafta kullandırılır. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün tedavi bölgesi uyuşmuş veya rahatsız olabilir. Ayrıca biraz şişlik veya morarma da yaşayabilirsiniz; bu semptomlar tamamen normaldir ve zamanla azalacaktır.

Prosedürünüzden hemen sonra bazı sonuçlar görebilirsiniz, ancak liposuction’ın nihai sonucu ameliyattan birkaç ay sonra tam olarak ortaya çıkmaktadır.

Liposuction İzleri Olur mu?

Liposuction ameliyatı sırasında birkaç mm’lik kesiler yapılır. Bu kesiler özenli bir şekilde dikişler, doku yapıştırıcıları ve bantlarla kapatılır. Bu nedenle bir süre sonra bu kesiler görünmeyecek kadar kaybolur.

Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden