die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

Kaş Kaldırma

Alın bölgesinde sarkma veya kırışma, size yorgun, yaşlı veya endişeli bir görünüm verebilir. İster genetik nedenlerle ister yaşlanma ve yerçekimi nedeniyle kaşınız düşükse, kaş kaldırma yüzünüze genç bir görünüm kazandırabilir.

Sagging or wrinkling in the forehead area can make you look tired, old, or worried. Whether you have low eyebrows due to genetics or aging and gravity, a brow lift can give your face a youthful appearance.

Kaş Kaldırma Prosedürü

Bazen alın germe olarak adlandırılan kaş kaldırma estetiği, kırışıklıkları gidererek ve kaşlarınızı kaldırarak yaşlanma belirtilerine karşı koyabilir. Hastaların endişelerini güvenli ve etkili bir şekilde ele almak için iki farklı yöntem kullanılır:

º Endoskopik kaş kaldırma
º Koronal kaş kaldırma

Kullanılacak olan yöntem benzersiz anatominize ve tedavi hedeflerinize bağlı olarak değişir. Hastalarının çoğu daha az invaziv olan endoskopik yöntem için daha iyi adaylar olduğu için koronalden daha fazla tercih edilmektedir.

Her iki teknik de hasta konforu için anestezi verilmesi ile başlar. Daha sonra kesiler yapılır, doku ve kas ayarlanır ve kesiler kapatılır.

kas-kaldirma

Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik kaş kaldırmada saç çizgisinin hemen içinde küçük kesiler açılır. Bir ucunda kamera bulunan küçük bir tüp olan endoskopu, doku ve kası istenilen şekilde tedavide görebilmek için kullanır.  Bu ayarlamalar sayesinde kırışıklıklar giderilir ve alın rahat, genç bir görünüme kavuşur. Gerekirse kaşlarınız da kaldırılabilir.

Koronal Kaş Kaldırma

Her hasta endoskopik tedavi için aday değildir. Bu durumlarda, koronal tekniği kullanılır. Bir kulaktan başınızın üstünden diğer kulağa bir koronal kesi yapılır. Kaş kaldırılarak alın kasında gerekli değişiklikler yapılabilir. Fazla cilt ortadan kaldırılır ve cilt sıkılaştırılarak güzel sonuçlar elde edilir.

Kaş Kaldırma İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası iyileşme döneminiz için özel talimatlar sizlere verilecektir. Optimal iyileşme ve sonuçlar için onun tavsiyelerine uymanız çok önemlidir. Şişliği en aza indirmek ve kesi bölgelerini kuvvet, aşırı hareket, çizik veya sıyrıklardan korumak için özel dikkat gösterilmelidir.

Dinlenme

Ameliyattan sonra başınızın etrafına elastik bir bandaj sarılacaktır. Başınızı yüksekte tutmanızı ve yorucu fiziksel aktivitelerden kaçınmanızı tavsiye edilir. İşten bir hafta veya daha fazla izin planlamak en iyisidir, böylece dinlenip iyileşmeye yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca güneş ışığına ve sıcağa maruz kalmanızı da kısıtlamalısınız.

Takip Bakımı

Kaş kaldırma işleminizden iki gün sonra pansumanlar çıkarılacaktır. İşlemden bir veya iki hafta sonra dikişler alınacaktır. İyileşmenizi izleyecek ve kademeli olarak iş ve diğer faaliyetleri yapmanıza izin verilecektir. Ekibimiz, iyileşme süreciniz boyunca sorularınızı yanıtlamak ve endişelerinizi gidermek için hazırdır.

Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden