die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

Göz Kapağı Ameliyatı

Gözleriniz, başkalarının kişiliğinizi ve ruh halinizi nasıl yorumladığında önemli bir rol oynar. Ne yazık ki, tekrarlayan yüz ifadeleri ve yaşlanma, yanlış mesaj veren göz imajına neden olabilir. Yaşlanma, cildinizin elastikiyetini etkileyerek göz kapaklarının sarkmasına, yorgun veya üzgün bir görünüme neden olabilir. Gözlerimiz genellikle yüzümüzdeki ilk izlenimde önemli olduğu için, göz kapağı ameliyatı en popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biridir.

goz-kapagi

Göz Kapağı Ameliyatının Faydaları

Gözleriniz başkalarıyla olan etkileşimlerinizi etkileyebileceğinden, yüzünüzün bu alanını iyileştirmek, insanların sizi nasıl algıladıkları konusunda büyük bir fark yaratabilir. Göz kapağı ameliyatı hastaları, etkili bir göz çevresi estetiğinin bir sonucu olarak özgüvenlerinin arttığını bildirirler. Blefaroplasti şunları yapabilir:

Göz altı torbalarını ortadan kaldırır.

º Fazla cildi ortadan kaldırır.
º Koyu göz altı halkalarını azaltır.
º Daha geniş görüş açısı sağlar.
º Göz kapağındaki şişkinliği azaltır.
º Kırışıklıkları pürüzsüzleştirir.
º Oyukların görünümünü azaltır.

Göz Kapağı Ameliyatı Prosedürü

Göz kapağı ameliyatı üst göz kapağı, alt göz kapağı veya her ikisini birden içerebilir. Sizin için en iyi yaklaşımı belirlemek için göz çevrenizi değerlendirecek ve tedavi hedefleriniz hakkında bilgi toplayacağım.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Endişeleriniz gözünüzün altında yoğunlaşıyorsa, alt göz kapağı ameliyatı en iyi seçenek olabilir. Göz altı torbaları, sarkan cilt ve fıtıklaşmış yağ nedeniyle şişkinliği gidermek için alt kirpik çizginiz boyunca veya göz kapağınızın içinde bir kesi yapılır. Gerekirse alt göz kapağı kasınızı da sıkılaştırılabilir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı

Üst göz kapağı ile ilgili sarkma, düşüklük ve kırışıklık gibi sorunlar hissettiğinizden daha yorgun ve yaşlı görünmenize neden olabilir. Göz kapağınızın doğal kıvrımındaki gizli bir kesi ile cilt ve dokuyu kaldırarak istenmeyen görüntü tedavi edilir. Bu değişiklikler ve kas ayarlamaları ile daha genç bir görünüm elde ettiğiniz gibi, görüş açınızda artışta sağlanır.

Kombine Ameliyatlar

Blefaroplasti, tek bir ameliyat olarak yapılabilir veya kapsamlı yüz gençleştirme için bir yüz germe veya kaş kaldırma ile birleştirilebilir. Yüzünüzün diğer bölgelerinde sarkık cilt veya kırışıklıklar varsa, ameliyatları birleştirmenin sizin için iyi bir seçenek olup olmadığını görmek için muayeneniz esnasında bunu ele alacağız.

Göz Kapağı Ameliyatı İyileşme Süreci

Size ameliyat sonrası ayrıntılı talimatlar vereceğiz. İyileşmenizin bir parçası olarak, şişliği ve morarmayı azaltmak için soğuk kompres uygulamalısınız. Dinlenme sırasında başınızı yüksekte tutmak, gözlerinizi güneş ışığından korumak ve gözlerinizi dinlendirmek de sorunsuz bir iyileşmenin önemli bileşenleridir.

İyileşme süreci 2 ila 4 hafta sürecek ve kesi izleri önümüzdeki birkaç ay içinde solmaya devam edecektir. Bir veya iki ay içinde, prosedürün tüm sonuçlarının keyfine varacaksınız.

Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden