die Anschrift: Abdi İpekçi Caddesi No:6-8 Ünsal Apt. Daire:10 Nişantaşı, Şişli/İSTANBUL

Email: bilgi@dralicetinkaya.com

Telefon: (0532) 663 43 60 

LIPPENFÜLLER

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudaklara doğal görünümlü bir hacim kazandırmak için hyalüronik asitli dolgu maddeleri ile cerrahi olmayan bir dudak büyütme tekniğidir. Dudak dolguları, dudakların şeklini belirginleştirebilir, boyutunu büyütebilir, yaşa bağlı hacim kaybını düzeltir veya hastaların daha dolgun ve çekici dudaklar elde etmesine yardımcı olabilir. Çoğu hasta, cerrahi tekniklere alternatif olarak dudak enjeksiyonlarını seçmektedir. Çünkü dudak dolgusu cerrahi tekniklere nazaran daha hızlı bir şekilde yapılır, iz bırakmaz ve neredeyse sosyal hayattan hiç kesinti gerektirmez.

Dudak Dolgusu Uygulaması Nasıldır?

Dudak dolgusu uygulaması, tedavi bölgesine topikal anestezik uygulanması ile başlar. Bu, enjeksiyon işleminden kaynaklanan herhangi bir rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olur. Daha sonra enjekte edilebilir dolgu maddesi dudakların içine ve çevresine enjekte edilecektir. İşlem sonunda, dolgunun eşit bir şekilde dağıldığından emin olmak için dudaklara nazikçe masaj yapılabilir. Dudağa enjeksiyon işlemi yaklaşık 10 dakika içinde gerçekleştirilir.

ali-dudak-dolgusu

Dudak Dolgusu Uygulamasından Sonra Ne Tür Sonuçlar Bekleyebilirim?

Dudak dolgusu uygulamasından sonra sonuçları hemen fark edeceksiniz. Hastalar kliniğimizden ayrılmadan önce genellikle daha hacimli dudakların ve ağız çevresindeki ince çizgilerin azalmasının keyfini çıkarırlar. Dudak dolgusundan elde edilen sonuçlar yaklaşık bir yıl sürecektir ancak sonuçların süresi hastaya ve onun metabolizmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Birçok hasta, sonuçlarını devam ettirmek için düzenli dudak dolgusu uygulamasını tercih etmektedir.

Dudak Dolgusu Sonrası İstirahat Etmem Gerekir Mi?

Diğer birçok enjekte edilebilir tedaviler gibi dudak dolgusu uygulaması da istirahat gerektirmez. Hastalar, randevularının hemen ardından işe ve diğer normal aktivitelerine dönebilirler. Ancak bazı hastalar tedavi bölgesinde birkaç gün süren hafif morarma, şişlik veya ağrı şikayetlerini yaşayabilirler.

Facharzt für Ästhetische und Plastische Chirurgie Op. Dr. Ali Çetinkaya Einen Termin machen
Wenn Sie das untenstehende Formular ausfüllen, werden Sie von unserer Klinik angerufen, um einen Termin an dem für Sie passenden Datum zu vereinbaren.
Senden