MASSETER BOTOKS (ÇENE BOTOKSU)

Masseter Botoks Nedir?

Görevi çiğneme olan masseter kası, çenemizin arka yüzünde bulunmaktadır. Bu kasın aşırı kasılması sonrası yüzün alt kısmında kare şeklinde genişleme, diş sıkma ve gıcırdatma problemleri oluşabilmektedir. Kadınlarda ideal  ve genç yüz yapısı ince, yumuşak geçişlere sahip ve ‘’V’’ şeklindedir. Masseter kasının aşırı kasılması ile oluşan çenedeki genişlemelerde, Botoks tedavisi kullanarak arzulanan çekici yüz ve çene hattına ulaşma imkanı vardır. 


Botoks tedavisinin etkisi yaklaşık 14 gün sonra görülmekte olup etkisi yaklaşık olarak 4-6 ay kadar sürmektedir. Etkin bir sonuç için gerekirse 4-6 aylık periyotlarda birkaç ek doz gerekebilmektedir. Çene bölgesinin kendine özel yaşlanma süreci ve anatomik yapısından dolayı, çene inceltme tedavisinde botoks işlemine çeşitli dolgu uygulamalarını da ekleyerek daha başarılı sonuçlar elde edebilmekteyiz.


Botoks tedavisiyle aşırı çene sıkmalarına ve diş gıcırdatmalarına yönelik müdahale etme imkanımız da vardır. Normalde masseter kası dışında çene sıkma görevi olan 3 çift kas grubu daha vardır. Diş sıkma problemi olan hastalarımızda masseter kası ile beraber şakak bölgemizde bulunan temporal kasımıza da uygulama yapabiliyoruz.

masseter-botoks
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Çetinkaya Randevu Alın
Aşağıdaki formu doldurduğunuzda size uygun tarihte randevu oluşturmak için kliniğimiz tarafından aranacaksınız.
Gönder