BABY BOTOKS

Baby Botoks Nedir?

Botoks, Plastik Cerrahların uzun yıllardır uyguladıkları önemli estetik ve kozmetik işlemlerindendir.  Baby Botoks ya da diğer ismiyle Micro-Botoks da bu prosedürün yeni uygulanış şekillerindendir. Baby botoksta, geleneksel botokstan daha düşük dozlar kullanılarak yüzünüzdeki kırışıklık ve çizgilerde yumuşatma ve azalma sağlanır. Bu botoks tipinde, geleneksel botoksla elde edilebilen donuk ve mimiksiz bir yüz ifadesinin aksine daha yumuşak geçişli, doğal ve genç bir görünüm elde etmek amaçlanır.


Etkisi klasik botoksun kas-sinir iletim mekanizmasını düzenleyen mekanizmayla aynıdır. Bu uygulamada kırışıklıkların olduğu alın bölgesi, kaz ayakları, kaş arası, dudak ve boyun gibi bölgelerin tedavisi hedeflenir. Baby botoksta daha düşük dozlarda botoks yaparak, mimik hareketlerinde daha az etkilenmeyle daha doğal bir görünüm elde etmeye çalışılır. 


İşlem öncesi görüşmede yüz analizinize göre planlama yapılır. Botoksun nasıl ve ne kadar sürede etki edeceği, etkisinin ne kadar sürebileceği ve yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapılır. İşlem öncesi yüzünüz steril hale getirildikten sonra birkaç dakika süren uygulama yapılır. Etkisi 10-14 gün içinde tamamen hissedilecektir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Çetinkaya Randevu Alın
Aşağıdaki formu doldurduğunuzda size uygun tarihte randevu oluşturmak için kliniğimiz tarafından aranacaksınız.
Gönder